112.ua

Через сьогоднішню спробу Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора України добитися судового рішення, яке б дозволило заарештувати майно і корпоративні права телеканалу "112 Україна", Міжнародна редакційна рада телеканалу, до складу якої, зокрема, входять депутати Європарламенту різних скликань Нейтан Гілл (Велика Британія), Арне Геріке (Німеччина) та Девід Коберн (Велика Британія), звертається до дипломатичних установ та міжнародних організацій у сфері захисту прав журналістів із наступною заявою:

Міжнародна редакційна рада телеканалу "112 Україна" розцінює сьогоднішню спробу української влади добитися від Шевченківського районного суду м. Києва рішення, яке б дозволило заарештувати корпоративні права телеканалу "112 Україна" та передати їх в управління АРМА, як спробу рейдерського захоплення телеканалу з боку Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора України за вказівкою президента України Володимира Зеленського.

Міжнародна редакційна рада зазначає, що для здійснення рейдерського захоплення телеканалу Головне слідче управління СБУ за погодженням з Офісом генерального прокурора України звернулося до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням про арешт корпоративних прав групи компаній телеканалу "112 Україна" та передання їх в управління АРМА (Національного агентства України з питань виявлення, розшуку й управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів). У разі задоволення такого клопотання АРМА як державний орган зміг би призначити управителя для приватного телеканалу "112 Україна" або продати його третій особі на торгах. Таким чином, телеканал могли примусово і безповоротно відібрати в нинішнього законного власника за політичними мотивами. Згідно з українським законодавством, такі дії мають незаконний характер і можуть трактуватися як кримінальні злочини: зловживання владою і службовим положенням, перевищення повноважень співробітниками правоохоронного органу тощо.

Міжнародна редакційна рада розглядає справу проти телеканалу "112 Україна" як надуману і політично вмотивовану спробу української влади продовжити тиск на опозиційний телевізійний канал. З огляду на це Міжнародна редакційна рада вітає рішення суду, який відмовив СБУ та Офісу генерального прокурора, але констатує подальший наступ на права журналістів і згортання свободи слова в Україні.

Міжнародна редакційна рада звертає увагу міжнародних організацій у сфері захисту прав журналістів на те, що раніше через свою незалежну позицію телеканал "112 Україна" уже зазнавав тиску через неконституційні рішення Верховної Ради України, залякування журналістів з боку праворадикальних організацій та агресивну політику Нацради. Окрім того, минулого року будівлю, у якій розташовано телеканал, було обстріляно з гранатомета, що було кваліфіковано як терористичний акт, але винних не знайшли досі. На жаль, українська влада не тільки продовжує ігнорувати звернення Міжнародної редакційної ради та трудового колективу телеканалу, ба більше – спробувала здійснити спробу рейдерського захоплення телеканалу.

Міжнародна редакційна рада має намір продовжити роботу із включення питання придушення свободи слова в Україні, свавілля з боку української влади, безкарності радикальних організацій і недостатньої безпеки українських журналістів до порядку денного головних європейських та міжнародних організацій, які опікуються захистом прав людини і демократичних свобод. Також Міжнародна редакційна рада закликає дипломатичні установи в Україні висловити свою позицію щодо дій української влади у сфері телебачення.

Міжнародна редакційна рада висловлює підтримку колективу "112 Україна" і відзначає, що докладе максимум зусиль для привернення уваги світу до термінового захисту найпопулярнішого інформаційного телеканалу України, нинішні нападки на який свідчать про серйозну загрозу незалежності ЗМІ в Україні.