123

Телеканали "112 Україна", NEWSONE і ZiK висловлюють подяку за підтримку міжнародним організаціям, що займаються захистом прав журналістів, а також своїм колегам, що представляють засоби масової інформації.

Тисячі світових ЗМІ розкритикували рішення Зеленського про закриття трьох телеканалів, назвали його сумнівним, незаконним і таким, що придушує свободу слова в країні. Серед інших, про це написали Reuters, Associated Press, Washington Post, FoxNews і провідні національні ЗМІ багатьох країн світу.

Міжнародні організації, що займаються забезпеченням свободи слова, також назвали рішення "позасудовою і політично мотивованою забороною та кричущим нападом на свободу преси, яке необхідно терміново скасувати".

Зокрема, генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Ентоні Белланжер зазначив: "Ця свавільна і політично мотивована заборона є неприйнятною в умовах демократії. Заборона ставить під загрозу роботу сотень працівників ЗМІ, які не мають жодного стосунку до політичної належності власників ЗМІ. IFJ закликає українську владу скасувати заборону і поважати свободу слова та інформації".

Своєю чергою, генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес заявив: "Заборона трансляції – одна з найбільш жорстких форм обмеження свободи ЗМІ. Цю заборону слід застосовувати тільки за дуже виняткових обставин. Держави мають зобов'язання гарантувати ефективний плюралізм ЗМІ. Порядок ліцензування має забезпечувати достатні гарантії проти свавілля, зокрема, належне обґрунтування владою своїх рішень про відмову в наданні ліцензії на мовлення. Вочевидь, що заборона президента зовсім не відповідає міжнародним правовим стандартам щодо свободи слова і ЗМІ, які здійснюють мовлення".

Також як безсумнівну перемогу ми сприймаємо той факт, що в резолюцію Європарламенту про виконання Угоди про асоціацію ЄС з Україною включено заклик покласти  край в Україні політично мотивованим переслідуванням ЗМІ, зокрема через відкликання ліцензій. Автори резолюції закликають до розвитку демократичного, незалежного, плюралістичного та збалансованого медіа-середовища в Україні.

Своєю чергою Верховний представник Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Барель зазначив, що захист суверенітету країни не має відбуватися за рахунок свободи ЗМІ, а "має здійснюватися з повною повагою до основних прав і свобод та відповідно до міжнародних стандартів".

Відповідно до духу резолюції Європарламенту ми вважаємо перемогою і збереження мовлення телеканалів у прямому ефірі в Youtube, незважаючи на кілька спроб української влади його припинити і на цьому майданчику.

Ми ще раз дякуємо за підтримку міжнародним організаціям та ЗМІ, продовжуємо працювати і не збираємося здаватися!