112.ua

"112 Україна" висловлює занепокоєння ситуацією, яка склалася довкола конкурсу, що проводить Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

На конкурс виставлено ліцензію на загальноукраїнський канал у мультиплексі МХ-5 з інформаційним форматом мовлення, і "112 Україна" бере у ньому участь.

Конкурс має відбуватися відкрито та прозоро. Кожен з його учасників сплатив понад 130 тис. грн за участь, проте, за інформацією народного депутата України Сергія Лещенка, щодо переможця стало відомо ще за півтора місяця до завершення конкурсу. Ця інформація має підтвердження і з інших джерел. Цим переможцем стало підприємство державної форми власності, а обрання цього підприємства пов'язано саме із цим фактором.

Згідно з Конституцією України, усі суб'єкти права власності є рівними, будь-яку дискримінацію за цією ознакою заборонено.

Телеканал "112 Україна" має довготривалу історію стосунків із Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та неодноразово заявляв про вибірковий, дискримінаційний підхід регулятора, що є не інакше як утиском свободи слова.

Телеканалу "112 Україна" 26 разів було відмовлено в переоформленні програмної концепції телеканалу на інформаційний формат мовлення. Таке переоформлення є правом телеканалу, яке, всупереч закону, постійно порушують.

Оголошений Національною радою конкурс міг залишити у минулому історію з утисками лідера інформаційного мовлення України, якому довіряє найбільша в Україні аудиторія глядачів.

На жаль, цього не сталося. Оголошений конкурс став лише додатковим епізодом зловживань регулятора щодо незалежного, об'єктивного мовника.

Телекомпанія "112 Україна" закликає всіх адресатів цього листа звернути увагу на можливе зловживання з боку регулятора та не допустити фальсифікації результатів конкурсу, а всіх небайдужих – відреагувати на нескінченні утиски лідера інформаційного мовлення, а з ними – й свободи слова в Україні.

З повагою,

Ю. М. Будяк, директор