Позаштатний кореспондент "112 Україна" Ксенія Бабич 112.ua

Телеканал "112 Україна" занепокоєний та уважно слідкує за ситуацією, яка сталась в Москві із позаштатним кореспондентом телеканалу "112 Україна" Ксенією Бабич. 21 жовтня 2016 року співробітники Слідчого комітету прийшли до Бабич у квартиру з обшуком і вилучили комп’ютер, телефон та іншу техніку, яку знайшли в квартирі. У ЗМІ обшук пов’язують  зі справою забороненої в Росії української організації "Правий сектор", але ми не виключаємо того, що це може бути пов’язано із журналістською діяльністю Ксенії Бабич, яка з січня 2016 року працює позаштатним кореспондентом телеканалу "112 Україна".

Враховуючи попередні прецеденти із переслідуваннями українських журналістів на території Росії за останній період, а саме випадки із Романом Сущенком та Миколою Семеною, телеканал "112 Україна" суттєво занепокоєний ситуацією, що склалася з його позаштатним кореспондентом. На даний момент не має ніякої офіційної інформації від російської сторони, можливість зв’язатись із нашою журналісткою відсутня.

Телеканал "112 Україна" звертається із закликом до міжнародної журналістської та правозахисної спільнот, дипломатичних установ України та іноземних держав – уважно слідкувати за розвитком ситуації навколо Ксенії Бабич та сприяти дотриманню прав журналіста, прав людини та не допустити протиправних дій проти кореспондента, яка об’єктивно та неупереджено висвітлювала події в Росії для українського телеканалу.

Телеканал докладає всіх можливих зусиль, щоб захистити свого позаштатного кореспондента усіма доступними кроками юридичного та публічного характеру.

Ксенія Бабич - кримчанка, їй 30 років. Громадянка Російської Федерації. Після школи переїхала до Москви, закінчила факультет журналістики МДУ. Працювала у московських виданнях, зокрема у журналі "Сноб". Висвітлювала переважно культурні теми. Усе змінилося взимку 2014-го. Через підтримку України і Майдану вона втратила роботу. Від 2015 р. співпрацює з телеканалом "112 Україна". Висвітлювала події, які стосувалися України та українців. Також розповідала про антивоєнні акції у Москві та мітинги проти російської агресії. Зараз Ксенія Бабич працює піар-менеджером у фонді "Правова ініціатива", який опікується порушеннями прав людини на російському Кавказі.

Read Searches at Kseniya Babych: 112 Ukraine TV channel statement in English on 112.international.