Всесвітній день прибирання World Cleanup Day 112.ua

19 вересня о 10:00 стартує Всесвітній день прибирання World Cleanup Day. В його рамках мільйони людей по всьому світу вийдуть на вулиці задля того, щоби зробити планету чистішою. За словами організаторів, в акції візьмуть участь активісти зі 180 країн. А нашу країну представлятиме, серед іншого, і команда небайдужих любителів чистоти від телеканалу "112 Україна".

Відповідно до суворих карантинних правил, усі учасники акції прибирання будуть у масках і рукавичках, а також дотримуватимуться дистанції.

"У рамках акції буде реалізована кампанія "Побачив? Прибери!". Загальна ідея акції полягає в тому, щоб допомогти людям помітити глобальну проблему зі сміттям в навколишньому середовищі, разом зменшувати забруднення та не утворювати відходи, які сотні років будуть засмічувати Землю. Зробимо Україну чистою разом!", – закликає Президент Let’s do it Ukraine Юлія Мархель.

В акції може взяти участь кожен бажаючий. При цьому окрім традиційного прибирання вулиць, парків, лісів та інших місць, цього річ організатори акції закликають взятися і за прибирання цифрових баз даних. Нову форму прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії. Також можна долучитися до ініціативи, взявшись за картографування. Для цього треба встановити безкоштовний мобільний додаток "TrashOut" та відмітити забруднені й очищенні території.

У Всесвітньому дні прибирання беруть участь громадяни України, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, зірки та лідери громадської думки. У 2015 р. до акції долучилося понад 500 тис. учасників у 24 областях на 2832 локаціях. У 2017 році ГО "Let’s do it Ukraine" об’єднали понад 1,1 млн учасників та 4760 локацій по всій території країни. У 2018 році до прибирання в Україні долучилася Президент Естонії – Керсти Кальюлайд.

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, який розпочав мовлення в листопаді 2013 року. Канал доступний в пакетах найбільших кабельних операторів країни, на супутниках AMOS-3 і ASTRA 4A. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний продюсер - Артем Марчевський. Генеральний директор - Єгор Бенкендорф.