112.ua

Телеканал "112 Україна" пропонує народним депутатам пройти тест на вміст наркотичних речовин.

Ведуча Поліна Голованова буде пропонувати народним обранцям і гостям телеканалу пройти тест на наявність у крові заборонених речовин.

"Я дійсно готова проводити цей тест. Я запаслася ножицями, баночкою. Процедура проходить дуже просто: я відріжу у добровольця кінчик волосся, покладу його в баночку і відправлю у клініку Eurolab, яка люб'язно погодилася нам допомогти. Я чекаю народних обранців", - зазначила ведуча.

Зазначимо, першим добровольцем, який погодився здати тест в ефірі "112 Україна", став народний депутат від фракції "Народного фронту" Дмитро Тимчук.

Коментуючи ініціативи парламентаріїв про законодавче закріплення подібної медичної процедури, нардеп висловився на її підтримку і заявив про готовність голосувати за відповідний законопроект.

"Об'єктивно кажучи, це (закон - ред.) звичайно потрібно. Я б до цього законопроекту додав перевірку по лінії СБУ і контррозвідки, у нас багато депутатів, які навряд чи б пройшли тести контррозвідки", - прокоментував Тимчук.

Другим парламентарієм, який здав тест в ефірі "112 Україна", став нардеп Нестор Шуфрич.

"Я вважаю, що кожна публічна людина має розуміти, що йому можуть задати питання і, природно, якщо йому нічого приховувати, він повинен не противитися тесту", - прокоментував він.

Представник фракції "Народного фронту" в парламенті Костянтин Матейченко став третім нардепом, який погодився на експеримент. "Ви підняли ту тему, про яку, напевно, соромно говорити...", - зазначив він, надаючи пучок волосся для тесту.

Коментуючи пройдену процедуру в студії "Вечірнього прайму", Матейченко сказав наступне: "Є така приказка: "Хто в армії служив, той у цирку не сміється". Мені вже нудно сміятися над цим моментом. Начебто ідея правильна, ніхто проти не скаже, але невже більше нічим зайнятися у нас у Верховній Раді, у вищому ешелоні влади? Я не кажу, що я проти... Проблема в тому, що немає поганого уряду, немає поганих нардепів і наркоманів немає, є виборці, які вибирають цих правителів".

24 листопада першою, хто погодилася на тест в ефірі "112 Україна", стала Надія Савченко. Коментуючи дану процедуру, вона сказала, що проходила її неодноразово перед здійсненням польотів, однак перевіряли її іншими способами.

Крім Савченко, тест здав Семен Семенченко з "Самопомочі".

"Я не проти. Хочу сказати, що у вас більш гуманні методи... Я не проти, будь ласка. Не знаю, навіщо це потрібно, але якщо це буде сприяти відкритості, заради Бога", - прокоментував Семенченко.

25 листопада до них приєднався екс-глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі. "Я думаю, що може, це і є метод... Якщо перевірити Ради, я думаю, 150, якщо чесно перевірити, набереться. Може, таким чином вдасться скликати дострокові вибори", - прокоментував він.

27 листопада до ініціативи телеканалу долучився нардеп Олег Ляшко. "Беріть, скільки хочете", - пожартував нардеп.

Він також розповів, що наркотики не вживає, курити кинув давно, а від алкоголю періодично не відмовляється.

"Хоч я випити вмію і можу, курив, кинув вже 9 років не курю, а наркотиками ніколи не балувався. Знаєте чому? Боюся, що сподобається і звикну", - зазначив Ляшко.

Також депутат заявив, що багато його колег по парламенту, на його думку, вживають наркотичні засоби. "Мені здається, що там половина ходить під коксом, або "вгашені", або ще що-небудь", - заявив він.

"З нетерпінням буду чекати на результат", - сказав в кінці процедури Ляшко.

Зазначимо, окрім згаданих вище політиків, тест склали також Юрій Мірошниченко і Аркадій Корнацький. Про результати всіх добровольців буде повідомлено пізніше в ефірі "112 Україна".

Нагадаємо, ЗМІ підозрювали деяких народних депутатів у вживанні заборонених речовин. Зокрема, підозрювали народного депутата від "Опозиційного блоку" Дмитра Добкіна. А нардеп Олексій Гончаренко закликав перевіряти на наркотики всіх депутатів.