Телеканал "112 Україна" позивається до Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Заяву до окружного адмінсуду Києва подали юристи мовника. Причина: рішення регулятора, згідно з яким ліцензію телеканалу переоформили умовно.

Юристи "112 Україна" вважають, що Нацрада мала або задовольнити переоформлення ліцензії, або відмовити. Натомість, мовник отримав нові вимоги.

Телеканал неодноразово заявляв про тиск з боку Нацради з питань телебачення і радіомовлення в інтересах певних політично-фінансових груп.

"112 Україна" підтримали українські й міжнародні політики та експерти, а кроки Нацради називають наступом на свободу слова в Україні.

За словами юриста телеканалу "112 Україна" Василя Сметани, всі позови подаються з тим, щоб у подальшому їх розглянув Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

"Ми вже не віримо в те, що в Україні  можемо отримати справедливе і правосудне рішення. Всі позови подаються, щоб у подальшому їх розглянув ЄСПЛ. Умови, які виставила Нацрада телеканалу, є надуманими, вони незаконні, і ми це вже проходили в минулому. Я впевнений, що вони не припиняться найближчим часом, тому що вони є політично мотивованими", - заявив юрист.