Тарас Козак 112.ua

Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про анулювання ліцензій телеканалів "112 Україна" і ZIK поховало останні надії медіасфери на те, що свобода слова в Україні все ж таки житиме. Нацрада взяла на себе роль маріонетки президента, стала інструментом політичної боротьби і повністю дискредитувала себе як незалежний орган регулювання телерадіомовлення. Раніше Нацрада ухвалила таке саме незаконне і цинічне рішення про анулювання ліцензії телеканалу NewsОne. Про це заявив власник телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsОne Тарас Козак. Він зазначив, що цей крок Нацради – черговий етап зі знищення незручних для влади ЗМІ, здійснений за вказівкою президента Зеленського.

"Відповідно до статті 34 Конституції України, кожен має право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань і поширення інформації. Влада досі не оприлюднила матеріали СБУ, які нібито виправдовують незаконне рішення президента Зеленського про застосування санкцій до мене особисто і телеканалів "112 Україна", ZIK і Newsone. Ба більше, за статтею 41 Конституції України конфіскацію приватної власності може бути застосовано винятково за рішенням суду. Телеканали "112 Україна", ZIK і NewsОne перебувають у приватній власності, і за указом президента і рішенням РНБО цю власність за фактом було конфісковано. Цей факт, а також інші численні порушення і зловживання, остаточно довели особисту зацікавленість президента Зеленського в припиненні мовлення незручних для нього особисто ЗМІ", - заявив Тарас Козак.

Телеканали "112 Україна", ZIK і NewsОne вже давно стикаються з прямим і політично мотивованим тиском. Це численні перевірки, необґрунтовані штрафи, обстріл телеканалу "112 Україна" з гранатомета, блокування телеканалів радикальними організаціями, позбавлення телеканалу "112 Україна" цифрової ліцензії внаслідок прямого тиску на суддів і Нацраду попереднім главою Офісу президента. Крім того, Офіс президента готував операцію з рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна". За прямою вказівкою Володимира Зеленського СБУ вимагало заарештувати корпоративні права телеканалу і передати його в управління АРМА. Цього не сталося лише через те, що суд визнав таку вимогу СБУ необґрунтованою і незаконною.

"Зеленському час відкрито визнати, що метою систематичних дій, спрямованих на розстріл опозиційних каналів, є зовсім не захист інтересів України, а винятково припинення поширення інформації, що підриває його рейтинг. Позбавлення трьох головних інформаційних каналів ліцензій можливості доносити правду до населення по всій країні фактично є застереженням і загрозою для інших ЗМІ, на яких звучить критика діяльності президента Володимира Зеленського.

Президент розлючений тим, що наші телеканали показують ту реальну Україну, в якій ми живемо: із захмарними платіжками, надмасштабною корупцією, зовнішнім управлінням. Це не подобається Зеленському і його західним кураторам - послам країн "Великої сімки", які поводяться з президентом України як з хлопчиком на побігеньках, нарізаючи йому завдання. Але в громадянському суспільстві свобода слова, зокрема і в ЗМІ, не повинна регулюватися примхою однієї людини. Вірю в те, що справедливість переможе, а Володимир Зеленський понесе відповідальність за свої дії", - заявив Тарас Козак.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

Сайт інформаційного агентства 112.ua вже переїхав на новий домен. Наразі працює редирект (перенаправлення) зі 112.ua на 112ua.tv.

Після блокування мовлення телеканалів ефіри можна дивитися на YouTube.

"112 Україна":

NewsOne:

ZIK:

 

Телеканали "112 Україна", NewsOne і ZiK мають намір боротися за своє право мовити для українців, доносити правду до громадян і бути в ефірі.