112.ua

Колектив телеканалу "112 Україна" зібрався під стінами Нацради з ТБ, де сьогодні оголосять результати конкурсу на отримання ліцензії. Про це повідомляє кореспондент "112 Україна" з місця подій.

"Переможця на загальнонаціональну цифрову ліцензію у Нацраді з питань телемовлення оголосять уже через декілька годин. Всі ми чекаємо на це рішення. Нагадаю, що у конкурсі бере участь п’ять компаній, серед яких є і "112 Україна". У випадку нашого телеканалу, для нас перемога означатиме не лише розширення мовлення, а й те, що "112 Україна" зобов’язується звільнити регіональні частоти, у свою чергу це забезпечить можливість оголосити одразу нові конкурси для інших мовників", - говорить коеспондент.

"Співробітники телеканалу вже в очікування рішення, уже вболівають за те, щоб сьогодні отримати ліцензію на загальнонаціональне мовлення і безпосередньо в очікуванні рішення збираються тут, на Прорізній, щоб почути першими рішення регулятора.
Це наш мікрофон, який традиційно знаходиться біля нашого телеканалу, але сьогодні він тут. Він символізує свободу слова, а ця загороджувальна стрічка – говорить і свідчить про те, що свобода слова часом знаходиться в таких обмежувальних умовах.
Це наші співробітники, люди, які просто проходять повз, у нас тут імпровізований телевізор, в якому всі охочі можуть сфотографуватися", - повідомляє корреспондент.

Нагадаємо, Нацрада з ТБ сьогодні в 11:00 проведе конкурс на отримання ліцензії в мережі MX-5.

Як повідомлялося, інформаційне агентство "112 Україна" бере участь у конкурсі на отримання ліцензій на вільний загальнонаціональний канал цифрового мовлення. Конкурс оголосила Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Формат - інформаційний. Підведення підсумків конкурсу має відбутися до кінця листопада цього року.

Всього 5 телеканалів претендують на місце в мультиплексі МХ-5, який звільнив телеканал "Вінтаж" - це "112 Україна", "Ньюзван", "Плюс-Плюс", "Рада", "Гравіс-Кіно". За умовами конкурсу, ліцензію на всеукраїнське мовлення може отримати той телеканал, у якого не менше половини від загального обсягу контенту становить частка соціально важливих програм.

Ліцензії телеканалу "112 Україна" протягом майже чотирьох років є джерелом конфлікту з боку Нацради з питань телебачення, який 26 раз відмовив групі компаній у переоформленні ліцензій, посилаючись на різні причини, в той же час переоформляючи ліцензії прямим конкурентам "112 Україна".

У разі перемоги на цьому конкурсі "112 Україна" відмовиться від регіональних цифрових ліцензій, про ніж підписав відповідний меморандум з п'ятьма цифровими мовниками групи "112 Україна".