112ua.tv

Влада в особі президента України Володимира Зеленського продовжує знищувати незалежні медіа в Україні. Сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вчергове порушила закон, ухваливши рішення щодо анулювання ліцензій телеканалів "112 Україна" і ZiK.

Це рішення було ухвалено услід за незаконним указом президента Зеленського про закриття трьох телеканалів: "112 Україна", ZIK і NewsОne. Ми розцінюємо цей ланцюжок рішень РНБО, Зеленського та його ручної Нацради як політичну розправу над неугодними особисто президенту ЗМІ.

Аналогічної думки дотримуються і чимало іноземних ЗМІ та організації, які висловили нам свою підтримку.

Свою критичну позицію у відповідь на дії української влади проти свободи слова і на відсутність реакції влади на акції радикалів і створення розстрільних списків журналістів висловили як в Європарламенті, так і в національних парламентах.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів засудили відімкнення українських телеканалів ZIK, NewsOne і "112" від ефіру. В їхній заяві це рішення президента Володимира Зеленського названо "політично-мотивованим".

Телеканали "112 Україна", ZIK і NewsОne вже давно стикаються з прямим тиском, викликаним політичними причинами. Це численні перевірки, необґрунтовані штрафи, обстріл телеканалу "112 Україна" із гранатомета, блокування телеканалів радикальними організаціями, позбавлення "112 Україна" цифрової ліцензії внаслідок прямого тиску на суддів і Нацраду попереднім главою Офісу президента, а також спроби рейдерського захоплення.

Всі ці дії мають одну причину - політичну боротьбу президента за другий термін і намір обмежити свободу слова, щоб не допустити прояви критичних думок в ефірах ЗМІ, які не залежать від влади.

Телеканал "112 Україна", NewsOne і ZiK мають намір боротися за своє право мовити для українців, доносити правду до громадян і бути в ефірі.

Звертаємося до президента України: закриття неугодних телеканалів не поліпшить ситуацію в країні, цифри в платіжках за газ не знизяться, вакцинування від коронавірусу не почнеться, безчинства радикалів не припиняться.

Нещодавно Європарламент у своїй резолюції вказав на таке: "ЄП шкодує про те, що політичний клімат у країні погіршився, коли залякування, мова ворожнечі й політичний тиск широко використовують у політичних цілях; настійно закликає владу рішуче засудити і заборонити діяльність екстремістських і таких, що розпалюють ненависть, груп і веб-сайтів, серед яких "Миротворець", які створюють напруженість у суспільстві і неправомірно використовують особисті дані сотень людей, зокрема журналістів, політиків і членів груп".

Саме ця проблематика вимагає докладання зусиль з боку президента України, а не особиста політична боротьба за другий термін.

"Президент розлючений тим, що наші телеканали показують ту реальну Україну, в якій ми живемо: із захмарними платіжками, надмасштабною корупцією, зовнішнім управлінням. Це не подобається Зеленському і його західним кураторам - послам країн "Великої сімки", які поводяться з президентом України, як із хлопчиком на побігеньках, нарізаючи йому завдання. Але в громадянському суспільстві свобода слова, зокрема і в ЗМІ, не повинна регулюватися примхою однієї людини. Вірю в те, що справедливість переможе, а Володимир Зеленський відповідатиме за свої дії", - заявив власник трьох телеканалів Тарас Козак.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZіK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

Сайт інформаційного агентства 112.ua вже переїхав на новий домен. Наразі працює редирект (перенаправлення) зі 112.ua на 112ua.tv.

Після блокування мовлення телеканалів ефіри можна дивитися на YouTube.

"112 Україна":

NewsOne:

ZIK:

 
Ми розцінюємо запровадження санкцій як політичну розправу над неугодними ЗМІ.

Телеканали "112 Україна", NewsOne і ZiK мають намір боротися за своє право мовити для українців, доносити правду до громадян і бути в ефірі.