112.ua

Компанії групи телеканалу "112 Україна" подали заявки на продовження цифрових ліцензій до Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Термін дії попередніх ліцензій закінчується у вересні цього року. Відповідно, пакет документів було подано регулятору за шість місяців до цього терміну.

Нагадаємо, цифрові ліцензії групи каналів "112 Україна" раніше були предметом суперечок між телеканалом та Нацрадою.

Зазначимо, Нацрада відмовлялася переоформляти нову інформаційну концепцію мовлення "112 Україна". Потім вона наклала попередження і штрафи за нібито порушення умов ліцензії, які "112 Україна" оскаржив у суді. Також регулятор намагався через суд позбавити "112 Україна" цифрових ліцензій на мовлення в мультиплексі МХ5.

Телеканал "112 Україна", який є лідером інформаційного мовлення України з 2014 року, неодноразово пропонував регулятору варіанти вирішення юридичних колізій. Зокрема він подавав заявку на отримання вільної загальнонаціональної ліцензії восени минулого року в обмін на відмову від п'яти регіональних цифрових ліцензій, які має зараз. Втім, перемогу на конкурсі регулятор віддав парламентському телеканалу "Рада".

Телеканал "112 Україна" сподівається на неупереджений розгляд пакета документів для продовження цифрових ліцензій.

"Питання продовження цифрових ліцензій для телеканалу дуже важливе, оскільки це найбільш доступний спосіб отримання сигналу для наших глядачів. Заяву про продовження ліцензії сьогодні подано до Нацради, дії якої можуть призвести до того, що вже у вересні цього року телеканал "112 Україна" зникне з екранів глядача, який дивиться нас у цифрі", - говорить представник телеканалу "112 Україна" Василь Сметана.