Діалог про правосуддя-2 112.ua

2 вересня відбулася міжнародна конференція "Діалог про правосуддя - 2". Учасники заходу від України зібралися в київському КВЦ "Парковий", а європейські – в Брюссельському прес-клубі (The Press Club Brusseles Europe). Діалог експертів проходив в онлайн-форматі.

На конференції обговорили нинішній стан судової реформи в нашій країні, кадрові проблеми наших судів, ступінь незалежності вітчизняних судів від тиску правоохоронців і політиків, залучення в українські суди іноземців, а також оцінки Венеціанської комісії про стан справ у зміні системи правосуддя в Україні.

З початком конференції надійшло повідомлення про мінування КВЦ "Парковий". "Чинна влада не хоче, щоб ми розповідали про те, як вона намагається здійснити рейдерське захоплення телеканалу "112 Україна", - зазначив генеральний продюсер мовника Артем Марчевський.

Юрист телеканалу "112 Україна" Василь Сметана додав, що захід намагалися зірвати, щоб іноземні депутати не дізналися про зрив реформи правосуддя в Україні, а також про те, що права людини не забезпечуються.

У зв'язку з повідомленням про мінування учасники конференції були змушені чекати близько години на вулиці, поки правоохоронці перевірять будівлю. Крім того, за день до заходу відбулася масована кампанія з дезінформації учасників "Діалогу про правосуддя - 2". Вона була націлена на те, щоб нашкодити побудові конструктивного діалогу між українськими та європейськими експертами.

На конференції народний депутат України Андрій Костін зазначив, що довіра до судової системи в нашій країні дуже низька. Ще один народний обранець Олексій Жмеренецький підкреслив, що реформування судової системи відбувається не настільки динамічно, як хотілося б. Екс-депутат Європарламенту Франк Швальба сказав, що колеги з Європи готові ділитися своїм досвідом з реформування судової системи в нашій країні. А на думку директора організації Human Rights Without Frontiers International Віллі Фауча, для успішної реформи цієї сфери потрібно врегулювати питання антикорупційних органів. При цьому народний депутат України Сергій Демченко уточнив важливість того, щоб антикорупційні органи не дублювали один одного і не знижували ефективність системи.

Колишній генпрокурор України Святослав Піскун заявив, що інформацію про перебіг судової реформи в країні необхідно повторно перевіряти. За його словами, кілька людей в країні, де-факто узурпувавши сферу комунікацій, часто дають спотворену інформацію, яка має на меті лише дискредитацію окремих осіб і установ. Тож під дискредитаційну кампанію потрапило кілька людей і організацій.

Також під час конференції своїм досвідом роботи судової системи поділилися експерти з Ізраїлю, Естонії, Бельгії та інших країн. За підсумками конференції її учасники створили робочу групу, яка займеться вирішенням основних проблем судової системи в країні.

Нагадаємо, перша частина "Діалогу про правосуддя" відбулася 22 жовтня торік у Європарламенті в Страсбурзі.

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, який розпочав мовлення в листопаді 2013 року. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, на супутниках AMOS-3 і ASTRA 4A. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний продюсер - Артем Марчевський. Генеральний директор - Єгор Бенкендорф.