112.ua

Лідер інформаційного мовлення України "112 Україна" підписав меморандум з п’ятьма цифровими мовниками групи "112 Україна" про анулювання ліцензій на мовлення після перемоги на конкурсі Нацради на отримання ліцензії на мовлення у вільному загальнонаціональному каналі мовлення багатоканальної телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2.

Очікується, що 2 листопада Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосить переможця конкурсу на мовлення в інформаційному форматі. Участь у конкурсі беруть 5 компаній, серед яких і “112 Україна”.

На відміну від інших учасників, перемога “112-го“ означатиме не тільки розширення мовлення найавторитетнішого українського інформаційного телеканалу, але й принесе додаткове вивільнення частот у тій самій телемережі MX-5, що й виставлено на конкурс і з аналогічним сукупним покриттям – вся Україна. Це дозволить одразу оголосити додаткові конкурси для інших мовників. Жоден з учасників не має такої конкурентної переваги.

Ліцензії телеканалу "112 Україна" протягом майже чотирьох років є джерелом конфлікту з боку Національної ради з питань телебачення, яка 26 разів відмовила групі компаній у переоформленні ліцензій, посилаючись на різні причини, водночас переоформлюючи ліцензії прямим конкурентам телеканалу "112 Україна". Такий підхід визвав звинувачення регулятора у заангажованості з боку як українських, так і міжнародних експертів і політиків, а кроки Нацради було розцінено як спроби вплинути на редакційну політику телеканалу і на зміну власника групи.

Політика регулятора стосовно "112 Україна" впродовж попередніх років носила вибірковий, дискримінаційний підхід, що є нічим іншим як утиском свободи слова. Голова Нацради Юрій Артеменко заявляв, що докладе максимум зусиль, щоб “112-й“ не отримав ліцензії. Підписаним меморандумом телеканал "112 Україна", як найбільш популярний інформаційний телеканал України, незважаючи на всі попередні недружні кроки з боку Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, готовий зробити крок на зустріч. Підписаний меморандум, який набере чинності в разі перемоги "112 Україна" на оголошеному Нацрадою конкурсі, дозволить розпочати відносини з чистого листа та стане кращою демонстрацією незаангажованості регулятора, а також відкине звинувачення депутатів та експертів у фіктивності оголошеного Нацрадою конкурсу.