112.ua

Сьогодні телеканал "112 Україна" скерував першу скаргу до ЄСПЛ, яка пов’язана з санкціями Нацради, зокрема за прямий ефір програми "Шустер LIVE", коли до іншого мовника за той самий контент регулятор санкцій не застосував.

Ці перші санкції Нацради стали початком процедури позбавлення телеканалу "112 Україна" ліцензії на мовлення. Відповідну справу за позовом Нацради з вимогою про анулювання ліцензії телеканалу розглядає Окуржний адміністративний суд Києва. Після вичерпання національних засобів правового захисту в межах лише одного з 27 судових проваджень в Україні телеканал звернувся до ЄСПЛ за захистом прав на існування як до зовнішнього та незалежного органу. 

"Підставами для звернення до ЄСПЛ стали порушення щодо телеканалу Конвенції про права людини й основні свободи, а саме було порушено право на розгляд справи справедливим і неупередженим судом, право передавати інформацію без втручання органів державної влади, а також політична дискримінація", - прокоментував керівник юридичної служби телеканалу "112 Україна" Василь Сметана.

Телеканал неодноразово заявляв про тиск з боку Нацради з питань телебачення і радіомовлення в інтересах певних політико-фінансових груп.

"112 Україна" підтримали українські та міжнародні політики та експерти, а кроки Нацради з ТБ назвали наступом на свободу слова в Україні.